Jakość

Standard GMP i HACCP w produkcji produktów NaturDay

To jest proste. To moja Medycyna Fundamentalna. Twórcą filozofii medycyny fundamentalnej jest lek. med. Janusz Wietecha. Doświadczony, dyplomowany zielarz, Fitoterapeuta, dietetyk kliniczny.

Czym różni się stężony ekstrakt naturalny, Ekstrakt roślinny od zwykłych ziół?

Pamiętaj! Leki ziołowe, leki naturalne, ekstrakty roślinne to podstawa leczenia w naturalnej medycynie.W ziołach i roślinach leczniczych zawarte są skarby zdrowia. Substancje lecznicze. Każda roślina ma inne związki chemiczne, inaczej skomponowane. Każda substancja z rośliny rozpuszcza się w innym rozpuszczalniku. Rozpuszczalnikiem w warunkach domowych, naturalnych jest alkohol (nalewka lub intrakt) lub woda (macerat, napar lub odwar). Może być to rozpuszczalnik zimny ( np. macerat zioła i zimnej wody) lub gorący np. intrakt zioła i gorącego alkoholu), inne substancje roślinne, lecznicze wyciąga z rośliny woda, inne alkohol. Wiedząc powyższe, aby osiągnąć maksymalną dawkę wszystkich możliwych ekstraktów naturalnych ziół używamy najczęściej ekstraktora- rozpuszczalnika wodnego i alkoholowego jednocześnie.

Wysokie stężenie produktów NaturDay. Czy to ważne?

Aby umieścić w naszych produktach maksymalną dawkę cudownych roślinnych substancji zdrowotnych ekstrakty Natur Day są zagęszczane. Co to znaczy? Przykładowo. Kiedy stosujecie u siebie produkty z ekstraktów Natur Day 10: 1 to warto wiedzieć, że do przygotowania 1 kg takiego ekstraktu użyliśmy aż 10 kg surowca zielarskiego Ta naprawdę dużo. Jeżeli nie wierzycie, to sprawdźcie w domu na dokładnej wadze ile waży jedna łyżeczka stołowa suszonych liści ziół np. melisy, rumianku czy mięty.

Warto wiedzieć, że w naszych ekstraktach stężenia zaczynają się od 8:1 a kończą aż na 120 :1.
120:1

Badania produktów NaturDay

Otwierając firmę naszym głównym celem było dostarczenie konsumentom jak najlepszej jakości produktów. Postawiliśmy na ekstrakty roślinne z różnych zakątków świata. Produkt miał być "etyczny". Co to oznacza? Wykonamy badania naszych produktów w niezależnym laboratorium. Słowa dotrzymaliśmy. Od dzisiaj możemy sie pochwalić świetnymi wynikam. Badania przeprowadzone były pod względem mikrobiologii i zawartości metali ciężkich. Wszystkie produkty przeszły testy bez najmniejszych zastrzeżeń. Jest to kolejne potwierdzenie iż obrana przez firmę droga jest bardzo dobra.